zadbaj o swoją wątrobę a będzie Ci lżej !

Wątroba to jeden z największych i najważniejszych organów w naszym organizmie. Odpowiedzialna jest za eliminację toksyn i jako jedyny narząd potrafi się regenerować. Wątroba zbyt długo obciążana niewłaściwą dietą przynosi poważne dolegliwości m.in. problemy trawienne, zaburza gospodarkę lipidową.

Czynność odtruwania polega na  wydalaniu poza wątrobę, tj. do krwi lub do żółci, związków szkodliwych dla organizmu, w tym także dla samej wątroby. Dolegliwości trawienne takie jak wzdęcia, niestrawność, nudności, wymioty  to częste objawy zaburzonej pracy wątroby. Odczuwają je zwykle osoby po resekcji pęcherzyka żółciowego.

Twoja wątroba nie pracuje jak kiedyś? włącz do diety naturalne składniki.

babka jajowata

stosuje się łuski nasion babki jajowatej które są śluzowatym błonnikiem pokarmowym. Codzienne zażywanie tego błonnika3-4g trzy razy dziennie, pozwala skutecznie obniżyć poziom cholesterolu. U osób z osłabiona praca wątroby skuteczne okazuje się wypicie na czczo 3-4g sproszkowanej babki jajowatej z sokiem warzywnym. Babka jajowata jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, który odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji gospodarki lipidowej w organizmie.

mniszek lekarski

Korzeń mniszka lekarskiego to popularny mlecz. Doceniany jest za lecznicze właściwości wątroby już od X wieku. Właściwości zdrowotne zawdzięcza substancjom nadającym gorzki smak -taraksacynie i inulinie. Wykazuje działanie przeczyszczające, przeciwzapalne, żółciopędne. Jest szczególnie zalecany w przypadku zapalenia wątroby i pęcherzyka żółciowego, a także żółtaczce.

Mniszek lekarski polecany jest przy dolegliwościach wątroby, słabym wydzielaniu żółci, utrudnionym trawieniu,  zaparciach, utracie apetytu, a także przy dnie moczanowej.

ostropest plamisty

Działanie ostropestu plamistego jest różnorodne: chroni i regeneruje wątrobę, przeciwdziała hipoglikemii, ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Można go stosować przy chronicznym zapaleniu wątroby, marskości wątroby, uszkodzeniu wątroby, zastoju żółci, stłuszczeniu wątroby.

karczoch zwyczajny

Karczoch ma działanie ochronne i regeneracyjne na wątrobę, również obniża poziom cholesterolu i mocznika we krwi. Karczoch jest stosowany przy niewydolności lub uszkodzeniu wątroby a także przy osłabionym trawieniu, chronicznych zaparciach.

kora wiązu śluzowatego

Kora wiązu śluzowatego wykazuje działanie ochronne na układ pokarmowy. Łagodzi nadkwasotę, objawy refluksu. Sproszkowana kora wiązu wykazuje działanie ochronne na ścianę żołądka, dwunastnicy, jelit, co jest szczególnie istotne w nadżerkach i chorobie wrzodowej.

marchew i buraki

Antyoksydanty, beta-karoten działa leczniczo i oczyszczająco na wątrobę.

lecytyna

Lecytyna pomaga wątrobie przetwarzać tłuszcz, zmniejsza stężenie cholesterolu LDL. Regeneruje błony komórkowe hepatocytów, usprawniając tym samym pracę narządu.

lucerna siewna zarodki jęczmienne

Chlorofil to niezastąpiony składnik każdej diety oczyszczającej i regeneracyjnej.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...